Rok temu Tom Hanks dostał od mieszkańców Bielska-Białej malucha. W tym roku chce się zrewanżować i postanowił pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej w nietypowy sposób. Aktor szuka syrenki, którą chce odrestaurować, a następnie wystawić na aukcji. Pieniądze z licytacji mają trafić do bielskiego szpitala. 

Przygoda aktora z Polską zaczęła się od jego zabawnego zdjęcia na tle maluchów, czyli Fiatów 126p podczas jego pobytu na Węgrzech. Aktywistka z Bielska-Białej, Monika Jaskólska postanowiła wykorzystać popularność aktora do promocji miasta i zorganizowała zbiórkę pieniędzy na malucha. Ostatecznie malucha zasponsorował kierowca rajdowy Rafał Sonik natomiast pieniądze ze zbiórki trafiły na konto bielskiego szpitala. Hanks był pozytywnie zaskoczony całą akcją i w tym roku postanowił pomóc lokalnemu szpitalowi w ramach rewanżu. 

Monika Jaskólska opublikowała film, w którym Tom Hanks przekonuje, że “Nie wypada nie pomagać!”. Pod filmem aktywistka napisała “
Pomóżcie Tom Hanks szuka Syreny w Polsce 💪Produkowanej w latach 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.” Aktor chce wyremontować zabytkowe auto z pomocą przyjaciół z Polski, wystawić na aukcji, a całość pieniędzy ze zbiórki przekazać szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

Zgadzamy się z Tomem, że “Nie wypada nie pomagać!” i trzymamy kciuki za powodzenie akcji. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o