W niedzielę po godz. 17 przedstawiciele „ przyjaznego patrolu” pojechali pod jeden z adresów w centrum miasta w celu kontroli mieszkającej tam rodziny. Pomimo wielokrotnego pukania do drzwi, nikt ich nie chciał otworzyć. Przed drzwiami mieszkania usłyszeli dobiegający z wewnątrz płacz małego dziecka.

Dodatkowo poza płaczem nie było słychać głosów innych osób w lokalu. Ta sytuacja bardzo zaniepokoiła patrol. Rozpytani sąsiedzi oświadczyli, że dzisiaj nie widzieli rodziców malucha.

Ze względu na istniejące prawdopodobieństwo, że dziecku może stać się coś złego, o pomoc poproszono straż pożarną.

Przy pomocy strażaków udało się wejść do mieszkania. Jak się okazało, na miejscu znajdowało się 5 miesięczne dziecko oraz jego kompletnie pijani rodzice. 35-letnia matka miała 2,4 promila alkoholu w organizmie, z kolei ojciec malucha – 2,8 promila.

Co więcej wizyta funkcjonariuszy “przyjaznego patrolu” bardzo ich rozzłościła. Byli oni agresywnie, nie wykonywali oni poleceń wydawanych przez mundurowych.

Z tego powodu podjęto decyzję o zatrzymaniu pijanych rodziców. Na miejsce przyjechała też załoga karetki pogotowia, która przebadała niemowlę. Jak się okazało, dziecko było zdrowe.

Zarówno 5 miesięczna dziewczynka oraz jej 11-letnia siostra, która pojawiła się w mieszkaniu podczas przeprowadzanej kontroli, zostały oddane pod opiekę babki.

Nietrzeźwi rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci informują

„Przyjazne patrole” organizowane są w piątki, soboty i niedziele w godzinach 16.00 – 00.00, na terenie Lublina. „Przyjazny patrol” pojawia się wszędzie tam, gdzie zagrożone jest dobro dziecka, w szczególności gdy dziecko pozostawione jest bez opieki w domu lub poza nim, gdy jest świadkiem czy też uczestnikiem sytuacji przemocy – w tym przemocy w rodzinie, również gdy dziecko jest uczestnikiem wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego pozostało bez opieki oraz w innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu fizycznemu i psychicznemu dziecka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o