Pabianiccy mundurowi dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, jacy na ulicy napadli i okradli przechodnia za słoik zupy. Za rozbój, zwany kiedyś “dziesioną” grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsc 17 grudnia 2018 r. przy ul. Warszawskiej w Pabianicach. Do poruszającego się o kuli 67-latka podeszło dwóch mężczyzn. Byli nietrzeźwi . Grożąc pokrzywdzonemu zażądali jedzenia.

Mężczyzna w obawie o swoje życie i zdrowie, wyjął z plecaka słoik z zupą. To jednak nie zadowoliło sprawców napadu. Widząc, że w torbie są inne artykuły spożywcze zaatakowali go, następnie oddalając się wolnym krokiem od starszego pana. Używając przemocy skradli mu plecak. Oprawcy uciekli, pozostawiając bez pomocy leżącego na ulicy 67-latka.

Wkrótce dzięki pomocy świadków, policjanci szybko ustalili personalia i miejsce przebywania podejrzewanych. Przestępczy duet został zatrzymany w jednym z mieszkań na Starym Mieście. 30 i 42-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój oraz wywieranie wpływu na świadka. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy – informuje policja.

(fot. ilustracyjne. pixabay.com)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o